Mówią o nas

Chruczek po raz trzeci kwestował na rzecz ratowania zabytków na warszawskich Powązkach

Written by magda

W Dzień Wszystkich Świętych, jak co roku kwestowaliśmy na warszawskich Powązkach, zbierając pieniądze na renowację zabytkowych nagrobków na tej jednej z najpiękniejszych polskich nekropolii. Nasz dwuipółletni synek zbierał datki już po raz trzeci.

Oczywiście liczy się przede wszystkim szczytny cel. Ale show-biznes rządzi się swoimi prawami i Chrucz dzielnie walczył o uwagę odwiedzających Powązki. W końcu wokół kwestowało wielu znanych, uwielbianych przez publiczność Artystów: aktorów, muzyków, pisarzy i dziennikarzy. W tym zacnym gronie dwuipółletni szkrab („Mały Skrzat” – jak go nazwały Wiadomości TVP1) z zapałem potrząsał metalową puszką i zachęcał przechodniów do hojności, budząc sympatię i czułość. Nic dziwnego, że operatorzy kamer, radiowi reporterzy i turyści z całego świata, którzy odwiedzają tego dnia warszawskie Powązki, kierowali w jego stronę swoje kamery, aparaty fotograficzne i radiowe mikrofony.

Wiadomości TVP1

Już kolejny rok z rzędu nasz syn miał okazję zaprezentować się przed widownią najchętniej oglądanego polskiego programu informacyjnego: Teleexpressu. A także pojawił się w wieczornej Panoramie.

Chruczek w Teleexpressie

Chruczek czuł się w swojej roli – kwestarza – doskonale. Nic dziwnego, bo wcielał się w nią już po raz trzeci. Choć pierwszy raz samodzielnie, na własnych nóżkach, krążył (a raczej pędził jak Pendolino) po asfaltowych alejkach. Mama i Dziadek ledwo mogli za nim nadążyć. Tata nawet nie próbował – grał w tym czasie na skrzypcach, zachęcając przechodniów do ratowania zabytków Powązek.

Gwiazda wieczornej Panoramy

Trzy kwesty w dwa i pół roku życia, to zapewne rekord. Choć nie jedyny. Kolejnym jest liczba widzów, którzy mogli oglądać Chruczka na ekranach TV. Bo żaden z programów informacyjnych pokazujących relacje z kwesty nie mógł się oprzeć pokazaniu najmłodszego kwestarza. Widownia programów informacyjnych, w których pojawił się dzielnie zbierający datki na ratowanie zabytków Powązek Chruczek, wyniosła ponad 11 milionów widzów. To ważne, jeśli dzięki temu mały człowiek przysłużył się do szerzenia tak wielkiej misji.

A tak było podczas pierwszej kwesty Chruczka 1 listopada 2013 roku

A tak było podczas pierwszej kwesty Chruczka 1 listopada 2013 roku

 

About the author

magda

Dziennikarka, autorka przewodników turystycznych i książek dla dzieci, licencjonowana pilotka i przewodniczka. Podróżuje od zawsze. Teraz pokazuje świat swojemu synkowi Wilhelmowi. O podróżach mówi w telewizji, radiu, pisze w gazetach i serwisie turystycznym TURYSTYKA24. Nie lubi jeździć dwa razy w to samo miejsce. Wyjątkiem są Jerozolima i Marsylia, gdzie może wracać bez końca.

Leave a Comment

Close