Ważne w podróży – poradnik

Dziecko u lekarza: tej jesieni nie chorujemy!

Written by magda

Za oknem przejmujące listopadowe zimno i nieprzyjemny deszcz. Mały w nocy miał gorączkę, teraz trochę pokasłuje, ale chce wyjść na spacer. Zastanawiacie się jak chronić małe dziecko w okresie jesienno-zimowych zachorowań? Nie wiecie czy to już ten moment, żeby pójść do lekarza, czy jeszcze leczyć się samemu?

Zapytaliśmy o to jednego z najlepszych specjalistów w Warszawie, specjalistę otolaryngologii, doktora Michała Michalika z Centrum Medycznego MML. Opowiedział nam o tym, jak stosować profilaktykę, by nie doprowadzić do groźnych schorzeń układu oddechowego. Co robić, by dziecko nie było narażone na choroby zatok? Czym jest trzeci migdał? Jak oczyszczać mały nosek? Dowiedzieliśmy się tego wszystkiego i poznaliśmy też nowe amerykańskie trendy w profilaktyce – przyznajemy, trochę zaskakujące, ale jeśli skuteczne, to czemu nie. Zanim sami pójdziecie do lekarza zobaczcie film z naszej wizyty u doktora Michalika i posłuchajcie, jak dbać o maluchy w tym trudnym, jesiennym czasie.

About the author

magda

Dziennikarka, autorka przewodników turystycznych i książek dla dzieci, licencjonowana pilotka i przewodniczka. Podróżuje od zawsze. Teraz pokazuje świat swojemu synkowi Wilhelmowi. O podróżach mówi w telewizji, radiu, pisze w gazetach i serwisie turystycznym TURYSTYKA24. Nie lubi jeździć dwa razy w to samo miejsce. Wyjątkiem są Jerozolima i Marsylia, gdzie może wracać bez końca.

Leave a Comment

4 komentarze

  • Właśnie dotarło do mnie, że moje dzieci ostatnio były przeziębione w 2011 roku! Potwierdzam słowa lekarza – my nie uznajemy jesiennych czapek, rajstop pod spodniami i wszelkich form przegrzewania. Ganiamy bez skarpetek do listopada, a bez czapek i rękawiczek do stycznia. I dzięki Bogu już trzeci rok katary i gorączki omijają nas szerokim łukiem. Zwłaszcza moje młodsze dziecię nie założy za nic czapy, skarpetek i ciepłej kurki, przynajmniej do pierwszych śniegów i mrozów. Najchętniej ganiałaby na golasa cały okrągły rok. I na zdrowie jej!

Close