Dziecko w podróży Słowacja

Dziecko na basenie

Written by sergiusz

Z chińskiego horoskopu jasno wynika, że nasz Chrucz jest Wężem Wodnym. I rzeczywiście coś musi być na rzeczy, bo wszelkie kąpiele uwielbia. W wannie lubi sobie podśpiewywać, a gdy jest szczególnie podekscytowany, to włącza mu się mowa delfinów i paraliżuje wszystkie przebywające w pobliżu żywe organizmy potężną dawką ultradźwięków.

Lubi też ryby. I to zarówno na nie patrzeć, jak i je jeść (jego ulubiona zupka to bukiet warzyw z rybką w sosie pomidorowym Gerbera). Dlatego gdy okazało się, że w SPA Grand Hotelu Praha w Tatrzańskiej Łomnicy przy ścianie basenu jest akwarium, od razu wiedzieliśmy, że to będzie ulubione miejsce Chrucza. I rzeczywiście. Choć do chłodnej wody nie miał specjalnego przekonania (nie, nie płakał, ale minę miał mało zadowoloną), to gdy Magda podpłynęła z nim do akwarium, ożywił się nadzwyczajnie. Tylko z pływania nic nie wyszło. Jak rasowy delfin Chrucz chciał tylko wyskakiwać nad wodę i przyglądać się rybkom w akwarium. Taka zabawa mogła, według niego, a nawet powinna – trwać godzinami. Trochę nas przecenił. Najpierw podrzucała go mama, potem tata. Ale wyszło tego nie więcej niż dwadzieścia minut. I padliśmy. Chrucz był niepocieszony. Musimy go chyba zapisać na basen.

About the author

sergiusz

Z wykształcenia muzyk, z zawodu dziennikarz, z zamiłowania – podróżnik i bloger. Pisze książki i przewodniki, gra na skrzypcach i altówce, prowadzi imprezy, jest przewodnikiem w Muzeum Narodowym w Warszawie. Świetnie odnajduje się w najdalszym zakątku świata, a z każdej podróży przywozi nowe inspiracje i przepisy na regionalne potrawy.

2 komentarze

  • Podziwiam delfinka 🙂 Nasz ma 6,5 miesiąca, próbujemy, póki co w wannie, oswajać z wodą…ale syn pierwsze co to usiłuje wypić wodę z wanny, a co za tym idzie krztusi się, gdy uśpiwszy czujność jednak wsadzi buzię w wodę. Gdzieś czytałam, że niemowlak instynktownie wstrzyma powietrze pod wodą.. ale nasz kompletnie tak nie działa. Pozdrawiam 🙂

  • Ja też to słyszałem, że niemowlaki potrafią pływać (niczym na okładce tej słynnej płyty Nirvany), ale to chyba tylko w pierwszych tygodniach życia. Potem tracą tą umiejętność i już od początku muszą się uczyć pływać. Chruczek też łyka wodę, ale chyba to lubi…

Leave a Comment

Close