Agnieszka Szczepańska, niestrudzona optymistka i pisarka potrafi świetnie pisać o podróżach i dzieciakach. Jej bohaterowie – Patrycja i Piotr (a raczej Patka i Pepe – bo mówimy o dziewięciolatkach), gdy tylko wyrwą się wraz z rodzicami z domu – natykają się na zagadki kryminalne i z energią – którą odziedziczyli po swojej pisarskiej mamie – przystępują do trudnej, detektywistycznej roboty.

Podróż, wydaje się być dla Agi Szczepańskiej, niezbędnym źródłem inspiracji twórczej. W otwierającej serię, powieści „Patka i Pepe. Pierwsza zagadka” – tłem opowieści jest mroczny pensjonat w zasypanym śniegiem Karpaczu. W kolejnych częściach bohaterowie spotykają się na wakacjach w Chorwacji („Patka i Pepe. Tajemnica Meduzy”) i w gdańskim bloku („Patka i Pepe. Zagadka wieżowca”). Ale czas na prawdziwy test detektywistycznych zdolności dzieciaków, przychodzi teraz, gdy Agnieszka Szczepańska wysyła swoich ulubionych bohaterów do tropikalnego kraju, uznawanego za jeden z najniebezpieczniejszych na świecie.

Już w połowie grudnia, pod patronatem dzieckowdrodze.com, ukaże się czwarta część przygód pary małych łowców przygód: „Patka i Pepe. Aventura Brasileira”. Tym razem Patka i Pepe znajdą się na tropie afery w Brazylii. Sympatyczna dwójka młodych detektywów pod opieką Wujka Wężowskiego ląduje w Rio de Janeiro by wyruszyć w niezwykłą podróż wzdłuż oceanicznego wybrzeża do Sao Paulo, jak zawsze ciągnąc za sobą cały strumień nieprzewidzianych przygód. Kim jest tajemniczy Flamengista? Dlaczego pies Dosiniu chodzi w butach? I co ma z tym wspólnego Najsławniejszy Piłkarz? Czego boją się Smutas-Marudy? Czy Królowa Ptaków uratuje Marzyciela? Oraz czy młodym detektywom uda się rozwiązać tropikalną zagadkę i pomóc nowym przyjaciołom? Jak zwykle w książce pojawią się ilustracje przygotowane przez Marsiję – utalentowaną piosenkarkę i rysowniczkę, a niezwykłą okładkę oraz wyklejkę zaprojektował tym razem artysta z Brazylii.

Wydawnictwo Studio Moema, Warszawa 2015, oprawa twarda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fill out this field
Fill out this field
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.

Menu