GAMBIA. KRAINA UŚMIECHU

Pierwszy i jedyny w Polsce przewodnik po najmniejszym kraju kontynentalnej Afryki. Dostaliśmy za tę książkę Nagrodę Magellana 2015 (najlepszy przewodnik ilustrowany roku). Zdjęcia do przewodnika wykonał doskonały fotograf, podróżnik i nasz przyjaciel – Dominik Skurzak. Wyd. National Geographic

CYPR. PRZEWODNIK TURYSTYCZNY

Kolorowa, pełna informacji książka z dużą liczbą zdjęć i infografik. Wielokrotnie wznawiany, przetłumaczony na kilkadziesiąt języków przewodnik po wyspie Afrodyty. Magda napisała go z tatą – Grzegorzem Micułą. Książkę można kupić w księgarniach i na lotniskach na całym świecie.

.

 
 
MIKOŁAJ
I DZIEWCZYNA
Z GWIAZD
14-letnia Wika niespodziewanie przenosi się w czasie.
W średniowiecznym Toruniu spotka niezwykłego chłopaka, który bardzo interesuje się astronomią.
PATI I JĘDREK. MALI STRAŻNICY TATR
Pati okropnie nie chce jechać z babcią na wczasy do Zakopanego. Ale kiedy pozna tutejszego chłopaka, Jędrka, odkryje kulturę góralską i przeżyje przygodę życia.

SERIA DRAKULCIO MA KŁOPOTY

Pierwsza część cyklu opowieści o przygodach czwartoklasisty, który przyciąga kłopoty, choć jest naprawdę fajnym chłopakiem. Drakulcio to nasze pierwsze wspólne literackie dziecko.

Drakulcio trenuje w piłkarskim klubie „Orzełki”. Choć marzy o grze w Lidze Mistrzów, do tej pory jego drużyna jeszcze nie błysnęła. Ale pojawia się przed nimi szansa, której nie mogą zmarnować.

Gdy klasa Drakulcia wybiera się na Noc Muzeów, wiedz, że będą się działy rzeczy STRASZNE. Ktoś zniknie, a nocna akcja ratunkowa w muzealnym magazynie przyniesie zaskakujące odkrycie.

Drakulcio z grupą szkolnych przyjaciół  – pochodzącym z Italii Andreą, przemądrzałą Magdą i ciągle głodnym Grubym Tedim – ruszają do Włoch, by tam rozwikłać kryminalną zagadkę.

Ferie na Podhalu to dla mieszczuchów prawdziwe wyzwanie. Zwłaszcza, jeśli o honor przyjdzie zawalczyć na stoku z drużyną zakopiańczyków.

Kolorowanki z przygodami Drakulcia i jego kolegów dla fanów serii o małym łobuzie.

DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

MARIA CZUBASZEK.
OSTATNI DYMEK

To miał być wywiad-rzeka pod roboczym tytułem „Alfabet Marii Czubaszek”. Ale już podczas długich sesji, gdy Pani Maria dokarmiała Sergiusza roztapiającymi się lodami i parówkami z supermarketu, okazało się, że toną w dygresjach coraz bardziej oddalając się od pierwotnego założenia. Zamiast wysłuchać opowieści o wielkich tego świata, Sergiusz dowiedział się jak stracić przyjaciół w 10 minut i jak nie pić wódki. Dlatego ostatnia książka Marii Czubaszek to jedyny w swoim rodzaju „antyporadnik”, a jako suplement – Sergiusz zebrał rozmowy o Pani Marii z jej przyjaciółmi i bliskimi. 
TATA REPORTER
Gdy tata – reporter telewizyjny – wychodzi do pracy, w domu zaczynają się dziać dziwne rzeczy i zmuszają całą resztę rodziny do wzięcia sprawy w swoje ręce.
ZACZAROWANA WIGILIA
Bajka muzyczna z płytą. Dzieci, których rodzice wyjechali do pracy za granicę, przychodzą w Wigilię do szkoły. Smutny dzień staje się niezwykłą, zwariowaną przygodą.
PODRÓŻE
Z FANTAZJĄ

Poradnik dla rodziców jak kreatywnie bawić się z dziećmi bez zabawek. Książkę Sergiusz napisał z mamą, Lidią Długołęcką-Pinkwart.
BAJKI TATRZAŃSKIE
Sergiusz miał 12 lat, gdy wygrał regionalny konkurs na nowoczesne bajki. Książka ukazała się w połowie lat ’80 i dziś można ją znaleźć tylko w antykwariatach. 
CIEŃ KILIMANDŻARO

Pierwsza powieść Sergiusza – efekt miesięcznej męskiej podróży z plecakiem po Afryce. Poruszająca kronika próby ratowania relacji ojca z nastoletnim synem. A w tle sawanny Tanzanii i egzotyczny Zanzibar.
KLUB RACJONALISTEK

Realia pracy w kobiecym magazynie plus awanturnicza historia najbardziej niezwykłego warszawskiego budynku. A do tego szczypta sztuki, polityki i ezoteryki – czyli druga powieść Sergiusza.
LES MISERABLES. NARODZINY SZTUKI

Jak powstał musical wszech czasów na deskach Teatru Muzycznego Roma? Pięknie wydany album ze wspaniałymi zdjęciami Janusza Krucińskiego (musicalowego Jeana Valjeana).

Menu