Tu znajdziesz narzędzia, jakich używamy przy planowaniu podróży

a
Podróżujący blogerzy mają reputację wszystkowiedzących. Nic dziwnego, wszak każdy element wyjazdu organizują sami, wszystko o czym piszą, testują na sobie i docierają do miejsc, do których nie dojedzie się z wycieczką. Nie jest jednak tak, że wiemy wszystko. Ale mamy swoje sposoby, żeby nasze podróże przebiegały sprawnie, komfortowo, a przede wszystkim nie kosztowały fortuny (przecież podróżujemy całą rodziną, a to nie jest tania rzecz!). Dlatego korzystamy ze sprawdzonych narzędzi turystycznych.

Na tej stronie znajdziesz przetestowane przez nas strony i sprzęty, z których korzystamy w każdej podróży. Wybraliśmy naszym zdaniem najlepsze, bo nie polecalibyśmy Ci niczego, do czego nie mamy zaufania, lub sami tego nie używamy.

Są tu informacje, gdzie znaleźć tanie loty, zarezerwować niedrogi nocleg, przygotować się do podróży. Znajdziesz też sprzęt, którego używamy do fotografii podróżniczej i filmowania.

SZUKANIE NOCLEGU

Booking.com ma obiekty w najmniejszych miejscowościach na świecie. Bez wpłacania zaliczki mamy potwierdzenie noclegu, co bywa potrzebne na granicy.

Na stronie znajdziesz dużo propozycji niedrogich hoteli,
ale najlepsze
w Tripadvisorze są opinie ludzi – nie zawsze pozytywne, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Dobra alternatywa, jeśli nie masz ochoty mieszkać podczas podróży w hotelu. Możesz wtedy wynająć mieszkanie bezpośrednio od właściciela. Uwaga na opłaty za sprzątanie.

Strona o podobnej funkcji do booking.com, tyle że zbiera informacje z kilku wyszukiwarek hotelowych i porównuje to z ceną, jaką dostalibyśmy w recepcji.

TANIE LOTY

Warto zainwestować w kartę lojalnościową Wizz Discount Club, która zwróci się po kilku lotach, a można z nią kupować bilety naprawdę bardzo tanio.

Zawsze zaczynamy szukanie biletów od porówania cen lotów, a potem sprawdzamy oferty przewoźników. Można tu szukać tanich lotów bez wyboru kierunku.

Emirates to luksusowa linia, ale zdarza się, że ma bardzo atrakcyjne promocje. Warto u tego przewoźnika sprawdzać trasy na Bliskim i Dalekim Wschodzie.

Porównywarka tanich lotów, w której wyszukasz także noclegi i wynajem samochodów.
Plusem jest widok cen w porównaniu do innych dni.

ZDJĘCIA Z PODRÓŻY

Kamery GoPro Hero4 używamy do zdjęć dynamicznych i podwodnych. Świetnie sprawdza się podczas jazdy samochodem, na stoku i w basenie. Jest mała, lekka i bardzo poręczna.

Zdjecia i filmy z drona dają nowe możliwości pokazywania świata. Model Phantom 4, jakiego używamy,
jest dobry
i prosty w obsłudze.

Olympus Pen ma wszystkie zalety lustrzanki, a nie ma jej wad. Jest lekki, wygodny i każdy, kogo poprosisz, będzie umiał zrobić nim zdjecie. Lubimy jego retro look!

Wybraliśmy Telefunken Outdoor heavy duty, bo podróżujemy w różnych warunkach. Sprawdza się
w lesie, błocie, górach i jest dzieckoodporny.

NASZE ULUBIONE

NOTATNIK MOLESKINE

Nie wyobrażamy sobie blogowania bez notatek robionych w podróży. Używamy „mercedesa wśród artykułów papierniczych” – notatnika Moleskine. Wzór małego, kieszonkowego zeszytu oprawionego w czarną skórę ma ponad 200 lat. Był tworzony w Paryżu i dostarczany do kilku małych sklepików z materiałami piśmienniczymi, do których zaglądali artyści. Używali go van Gogh, Picasso czy Hemingway. Ma świetnej jakości papier, książkowe szycie, a poza tym jest legendą.

a

PRZEWODNIKI
NATIONAL GEOGRAPHIC

W czasach, kiedy wszystko jest w internecie, książkowe przewodniki przestają być potrzebne. Sami przed podróżą chętnie czytamy innych blogerów, jednak jeżeli już korzystamy z przewodników, to tylko najlepszych. Książki wydane przez National Geographic trzymają bardzo wysoki poziom, gwarantowany przez istniejącą ponad 100 lat podróżniczą markę. Pozwolą Ci precyzyjnie zaplanować wycieczkę objazdową albo spontaniczny wyjazd. Dobrze to wiemy, w końcu sami jesteśmy ich autorami.

Dokąd chcesz pojechać?

Menu